Innovative solution
for your home
Laski Osiedle Nowe 34
63-620 Trzcinica
godziny otwarcia:
pon-pt: 8:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
Produkty

OKNA

Systemy okienne

Profile
90 mm
Wybierz profil
Profile
82 mm
Profile
76 mm
Wybierz profil

Drzwi tarasowe HST i PSK


Drzwi tarasowe HST i PSK

Jakie powinny być drzwi tarasowe, by spełniały wymagania współczesnego budownictwa?

Tak jak okna, drzwi tarasowe muszą jak najlepiej izolować. O ich energooszczędności świadczy współczynnik Ud. Dla przykładu drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne w systemie VEKASLIDE mają Ud wynoszący 0,82 W/m²K (dla konstrukcji o wymiarach 3500 x 2200 mm, przy szybie 0,5 W/m²K i ciepłej ramce) – jest to niski, a tym samym bardzo dobry współczynnik. Osiąga się go m.in. dzięki temu, że do wszystkich elementów ram i progu wsuwane są kształtki styropianowe poprawiające właściwości cieplne profili, a tym samym całych drzwi. Ponadto drzwi powinny dobrze izolować akustycznie.
Niski próg to również bardzo ważny element, wpływający na naszą wygodę. Najlepiej, gdy nie jest wyższy niż 50 mm. W systemie VEKASLIDE istnieje możliwość wpuszczenia progu w beton na tyle, by od wewnątrz licował z powierzchnią podłogi w mieszkaniu. Jednocześnie konstrukcja progu wpływa na dobrą efektywność energetyczną drzwi. Dodatkowo skrzydła muszą przesuwać się płynnie po prowadnicach, nie stawiając większych oporów.
Wygodnym rozwiązaniem są drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne. Nie zajmują miejsca, gdy są otwarte, a tafle szkła nasuwają się na siebie, tworząc szklaną ścianę, dzięki czemu doskonale nadają się do łączenia wnętrz z ogrodem czy tarasem. Dzięki systemowi uszczelek, ryglowania skrzydła z ramą oraz możliwość regulacji przylegania i docisku skrzydła, bardzo dobrze zdają egzamin również w naszym klimacie.

Dvell
złóż zamówienie
formularz kontaktowy
Laski Osiedle Nowe 34
63-620 Trzcinica
godziny otwarcia:
pon-pt: 8:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00